Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
poniedziałek, 28 czerwca 2021 20:14

Zakończenie roku szkolnego 2020/ 2021 pełne wzruszeń

W piątek 25 czerwca 2021, zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Tegoroczna uroczystość miała niezwykle wzruszający i niecodzienny charakter.Poszczególne klasy i grupy żegnane były przez wychowawców oraz panią dyrektor, która wręczała świadectwa, dyplomy i podziękowania dla dzieci i uczniów. Sześcioro uczniów - 4 z SPdP oraz 2 z zespołów rewalidacyjno-wychowawczych opuściło dziś mury naszej Placówki. Nie obyło się bez wzruszeń, wspomnień i pięknych pamiątkowych fotografii.Na uroczystość przybył również burmistrz Praszki Jarosław Tkaczyński, który na ręce pani dyrektor złożył życzenia dla personelu Placówki zdrowych i spokojnych wakcaji oraz wręczył pani dyrektor Marzenie Smugowskiej nagrodę burmistrza, doceniając jej wieloletni wkład pracy oraz wielkie serce okazywane każdego dnia najbardziej potrzebującym. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Teresa Ptak oraz Przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Monika Żurek również wręczyły podziękowania pani Marzenie Smugowskiej za 29 lat pracy na stanowisku dyrektora ZPS i wielkie zaangażowanie w działania na rzecz dzieci, uczniów niepełnosprawnych oraz ich najbliższych. Najbardziej wzruszające okazały się podziękowania od dzieci i uczniów, którzy dla pani dyrektor przygotowali własnoręczne wykonane upominki.

 

zakoczenie

 
Wędkowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
sobota, 12 czerwca 2021 09:50

 

W dniu 10.06.2021r. II grupa uczniów naszej placówki, w ramach projektu „Wędkowanie bez barier” wybrała się nad zbiornik wodny do Jastrzygowic, aby połowić ryby. Uczestnikami tej wyprawy byli: Michał Ł., Bartosz O., Mateusz S., Mikołaj K., Michał K., Błażej K., Wiktoria S., Krzysztof P. oraz Błażej W. Uczniowie pod opieką opiekunów z placówki i kolegów z koła Gorzów Śl. mogli sprawdzić swoich sił w wędkowaniu metodą spławikową. Niektórzy sami zarzucali i zakładali przynętę. Najważniejsze, że ryby brały, a przy tym humor dopisywał. Większość  uczestników projektu posiada zezwolenie upoważniające do amatorskiego połowu ryb na wszystkich wodach PZW Opole. Zatem zachęcamy do wędkowania w czasie wolnym, oczywiście pod opieką osoby dorosłej.

 Zachęcamy do oberzejnia fotorelacji w wyjazdu, która została opublikowania na naszym facebooku - ZPS w Praszce 

wedkiwedki1

 

 

 

Poprawiony: sobota, 12 czerwca 2021 09:55
 
" Moje hobby- układanie puzzli" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
sobota, 15 maja 2021 10:00
W czwartek 13.05.2021 roku wśród uczniów  klas starszych odbyła się pierwsza część konkursu
" Moje hobby- układanie puzzli" . Do konkursu w tej dziedzinie przystąpili Błażej K., Wiktoria S.,
Błażej W., Karolina C., Mikołaj G. Uczennica SzPdP Karolina C. ułożyła obraz składający się ze
100 elementów. Czekamy na kolejnych Mistrzów w tej dyscyplinie.
 
 
konkurs
 
Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
sobota, 15 maja 2021 08:24
Nasza placówka uczestniczy w ogólnopolskim programie "Moje miasto bez elektrośmieci". W ramach programu został ogłoszony konkurs " Dlaczego elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci?". Do przygotowania w ramach konkursu była praca twórcza w jednej z trzech kategorii:
- praca plastyczna
- film
-piosenka
My w tym roku szkolnym przygotowaliśmy piosenkę. Nauczycielka E. Kapica napisała tekst a dwie nasze uczennice: Sandra J. i Karolina C. zadebiutowały jako wokalistki. Zgłoszone prace poddane będą głosowaniu internautów w terminie od 21 maja 2021 r. do 4 czerwca 2021r. Co należy zrobić?
Wejść na stronę programu do zakładki Konkurs- Galeria-Piosenki i dam oddać swój głos na nasze wokalistki i piosenkę pt "Matka Ziemia".
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA
Klikając w link można posłuchać piosenki w wykonaniu naszych uczennic. 
 
Mistrz wiedzy- marki samochodów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
sobota, 08 maja 2021 10:13
Wszyscy wiemy, że każdy człowiek ma wiele talentów. Tym razem chcielibyśmy odkryć przed innymi, talenty naszych podopiecznych. W placówce rozpoczynamy cykl konkursów pt "Jestem mistrzem". W dniu dzisiejszym  został zorganizowany quiz wiedzy- marki samochodów. Czy potrafisz rozpoznać markę samochodu po logo? Do konkursu w tej dziedzinie przystąpili: Maria Ż., Konrad P. i Błażej K. Wszystkim kibicowaliśmy. Tytuł mistrza zdobył Błażej K.- okazał się niezawodny. Wielkie Gratulacje. Celem  konkursu było ukazanie, że nasi uczniowie są również fanami motoryzacji i miłośnikami samochodów.
 
 
Konkurs "Moja książka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
niedziela, 25 kwietnia 2021 10:06

Książka  to dla każdego coś innego. Może być oderwaniem od świata, może pocieszyć, ale można też zrobić ją samemu. Zorganizowany konkurs w placówce pod hasłem „Moja książka” okazał się tego przykładem. Uczniowie tworzą własne książki o różnej tematyce, zainteresowaniach. W powyższym konkursie udział wzięło 9 uczniów:

Krzysztof Popczyk, Natalia Rataj, Mikołaj Galewicz, Karolina Cichoń, Weronika Pigło, Franciszek Nikel, Krzysztof Modrok i Kamil Dragan. Cele założone przed realizacją konkursu zostały w pełni osiągnięte. Książka autorska została pokazana jako dobra alternatywa dla innych, popularnych dziś rozrywek. Komisja konkursowa uznała wszystkich za zwycięzców. Każda zrobiona książka była wyjątkowa. Wszyscy zostali zwycięzcami, nagrodzeni upominkami i dyplomami. Ich książki stały się reklamą, a autorzy tych książek wielką dumą placówki. Prace uczniów zaprezentowano w holu szkolnym do wzglądu.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 24