Aktualności
Programy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
środa, 20 stycznia 2021 19:18

Ruszyła kolejna edycja Programu „Opieka wytchnieniowa” 2021 - program powstał, by odciążyć członków rodzin lub opiekunów poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa. Usługa opieki wytchnieniowej może służyć również okresowemu zabezpieczeniu potrzeb osoby niepełnosprawnej w sytuacji, gdy opiekunowie z różnych powodów nie będą mogli wykonywać swoich obowiązków. Program będzie realizowany od 1 stycznia 2021 r. do dnia 31 grudnia 2021 r.

Więcej informacji można znaleźć w podanym linku: www.gov.pl/web/rodzina/komunikat-o-ogloszeniu-programu-opieka-wytchnieniowa---edycja-2021

 

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2021” ma na celu zapewnienie dostępności do usługi asystenta tj. wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji w linku: www.niepelnosprawni.gov.pl/a,1132,komunikat-o-ogloszeniu-programu-asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej-edycja-2021

 

 
Wesołych Świąt! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
czwartek, 24 grudnia 2020 12:11

Drodzy Nasi Przyjaciele!

Jak obyczaj stary każe 

według naszych ojców wiary 

chcemy złożyć Wam życzenia 

zdrowia, szczęscia, powodzenia. 

A ta gwiazda betlejemska, 

co zaświeci się po zmroku 

niech obdarzy dobrobytem, 

da nadzieję w nowym roku. 

 

 

Uczniowie kl II-III SPdP 

z wychowawczynią E. Kapicą 

Poprawiony: czwartek, 24 grudnia 2020 12:18
 
Sezon jesienny za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
wtorek, 15 grudnia 2020 20:58

Minęły trzy miesiące nauki i pracy w bieżącym roku szkolnym. Kalendarzowa jesień jeszcze trwa, ale my pełnię tego sezonu mamy już za sobą. Przez nasze ręce przewinęło się całe bogactwo jesiennych plonów, które częściowo pozyskaliśmy z naszej szkolnej działki, a znaczną część podarowała nam mama Wiktorii, za co p. Wieczorek jesteśmy wdzięczni i serdecznie dziękujemy! Można powiedzieć, że dobrze przygotowaliśmy, a raczej wyposażyli naszą pracownię gospodarstwa domowego w odpowiednie zapasy. Pokroiliśmy kilogramy papryki, marchwi, pora, pietruszki, selera i cukinii, z których część została przeznaczona na mrożonki, część na warzywną jarzynkę (bez glutaminianu), a wiele świeżych warzyw trafiło do garnka, jako komponenty różnych dań i potraw. Zamknęliśmy w szklanych pojemnikach kolorowe mirabelki, wysuszoną miętę, lubczyk, włoszczyznę i dziką różę własnoręcznie zbieraną w październiku. Nie mogliśmy zapomnieć o kiszonkach, toteż wiele główek kapusty zostało poddanych obróbce, a my do woli mogliśmy ćwiczyć trudną sztukę ich ręcznego szatkowania. Kilka razy zakisiliśmy też buraczki, a z takiego zakwasu barszcz ukraiński nie ma szansy się nie udać. Hitem stała się zupa-krem z dyni, której smak większość z nas poznała po raz pierwszy.

Ze względu na trwający stan pandemiczny, musieliśmy ściśle przestrzegać obowiązujących w naszej placówce rygorów sanitarnych, więc nieustannie sprzątaliśmy i dezynfekowali pomieszczenia, w których przebywamy, porządkowali pracownię, czyścili szafki, wyparzali kuchenne naczynia i sztućce.

Nie znaczy to, że zamknęliśmy się w kuchni na całą jesień. Ta pora roku jest w przyrodzie czasem nie tylko malowniczym, ale również wymagającym. Trzeba było przygotować działkę na zimowy ”odpoczynek”, przyciąć winobluszcz na szkolnym ogrodzeniu, usunąć bujne chwasty z chodnika łączącego budynek dawnej SP nr 3 z budynkiem placówki ZPS-u i wygrabić całą masę opadających liści. Pożegnaliśmy odlatujące ptaki, ale nie zapomnieliśmy o tych mniejszych, zimujących w naszym klimacie. Dla nich spróbowaliśmy majsterkowania , a efektem twórczych poczynań są cztery nowe budki.

Tak mijał dzień za dniem i niepostrzeżenie odsłoniliśmy ostatnią stronę tegorocznego kalendarza – grudzień.

Cieszymy się nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, choć zdajemy sobie sprawę, że będą inne, niż te, do których przywykliśmy, ale najważniejsze pozostanie niezmienne: spędzimy je z najbliższymi! Czekamy tylko na śnieg, aby choinki w naszych domach harmonizowały z klimatem kolejnej pory roku – zimy!Uczniowie kl. I-II wych.. E. Karczyńska

Uczniowie kl.II-III wych. E. Kapica

 

Obszerną galerię zdjęć można znaleźć na naszym fb, link: https://www.facebook.com/zpswpraszce.agata 

 

Serdecznie zapraszamy !

 

 

 

 

 

 

 

 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
wtorek, 08 grudnia 2020 20:12

 

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Mój wymarzony stojak do dezynfekcji rąk''

skierowanym dla dzieci w wieku 5-15 lat wzięła udział jako jedyna Maria Żurek

i zaprojektowała swój wymarzony stojak do dezynfekcji rąk.

Wszyscy oczekują na wyniki tych dwóch konkursu. Trzymajmy kciuki za naszych kreatywnych uczniów.

 

 

 

stojak

 

 

Poprawiony: wtorek, 08 grudnia 2020 20:16
 
Konkurs "Moja ulubiona książka. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
wtorek, 08 grudnia 2020 20:09

 

Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej naszej placówki przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt." Moja ulubiona książka''. Organizatorem było Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, a celem popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz pobudzanie do twórczego, niekonwencjonalnego myślenia i otwartości na świat. Zainteresowanie tematem wykazali uczniowie: Dorota Modrok, Mateusz Słomian, Maria Szymańska, Bartosz Owczarek, Franciszek Nikel i Maria Szecówka i wykonali bardzo pomysłowe prace dowolną techniką.

 

 

konkurss

Poprawiony: wtorek, 08 grudnia 2020 20:12
 
Mikołajki 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Reszka   
wtorek, 08 grudnia 2020 20:00

mikolaki

mikolajki 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Całą galerię można zobaczyć na naszym fb - ZPS w Praszce. Serdecznie zapraszamy!

 

Poprawiony: wtorek, 08 grudnia 2020 20:08
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 20